Klausos nervo neurinoma

Koks gydymas man tinka?

Klausos nervo neurinoma - gerybinis VIII galvinio nervo ( n.vestibulocochlearis) dangalo auglys, kuris atsakingas už klausą bei balansą. Jis augdamas spaudžia šalia esančias struktūras ir taip sukelia įvairius simptomus. Dažniausiai pirmieji simptomai: svaigimas, silpnėjanti klausa. Daugeliui ligonių, kuriems diagnozuojama klausos nervo neurinoma prireikia chirurginio ar Gama peilio gydymo. Jums tinkamą gydymą parinks gydytojas neurochirurgas.


Klausos nervo neurinimos vystymasis

Klausos nervo neurinoma vystosi iš Švano ląstelių ,kurios supa vestibulokochlearinį nervą. Jis auga lėtai ir neplinta į kitas kūno sritis. Spausdami šalia esančius nervus gali pažeisti klausą, koordinaciją, sukelti veido paralyžių, veido nejautrą, galvos skausmą. Paprastai ši neurinoma diagnozuojama 30 - 60 metų asmenims.

Įprastai pažeidžiama tik viena ligonio pusė, tačiau ligoniai, kurie serga NF-2 (antro tipo neurofibrofibramatoze) gali turėti abiejų pusių neurinomas. Neurinimos atsiradimo priežastys nežinomos, tačiau spėjama, kad tai susiję su 22 chromosomos genų defektu.


Simptomai ir klausos nervo neurinimos diagnostika

Kaip minėta simptomai susiję su šalia auglio esančių struktūrų spaudimu:

  • klausos netekimas ir/ar vienos ausies cypimas
  • svaigimas
  • koordinacijos sutrikimas
  • veido tirpimas ir silpnumas
  • vandenė (hidrocefalija)

Diagnozė patvirtanama atlikus galvos smegenų magnetinį rezonansą bei ištyrus klausą.


Klausos nervo neurinomos gydymas

Jus konsultuojantis gydytojas atsižveldamas į Jūsų ligos eigą, Jūsų amžių, šiuo metu varginančius simptomus, auglio dydį rekomenduos atitinkamą gydymą:

  • Gama peilio radiochirurgiją: tai ypač inovatyvus ir aplinkinius audinius išsaugantis gydymo būdas be kraujo lašo, kuomet naudojant gama spindulius yra paveikiamas tik auglys neatveriant ligoniui kaukolės. Jo dėka 99% ligonių pavyksta išsaugoti veidinį nervą, o esant mažos apimties neurinomai iki 75% išsaugoma ir klausa.
  • Operacija atveriant kaukolę: rekomenduotinas vyresnio amžiaus ligoniams bei tiems, kurių neurinomą yra didelė bei žymiai spaudžia smegenų kamieną.
  • Stebėjimas: vyresnio amžiaus ligoniams, kartais pakanka stebėjimo, kadangi tai lėtai augantis auglys. Reikia atidžiai aptarti stebėjimo galimybę su jaunesniais ligoniais, kadangi laiku nepradėjus gydymo Gama peiliu vėliau gali nepavykti išsaugoti klausos.

Registruotis konsultacijai